iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj sięAfiliacyjny Program Partnerski

Dla dzieci od 6-9 lat

Żółte, zielone, czerwone, niebieskie, niezwykłe przygody

Stefan Themerson, Żółte, zielone, czerwone, niebieskie, niezwykłe przygody

W latach 30. minionego wieku Stefan Themerson napisał historię o ojcu i synku, Janie i Janku, których łączy wspólna pasja malowania.


wiecej informacji

Kolory - niezwykłe przygody

Stefan Themerson, Kolory - niezwykłe przygody

Unikatowa aplikacja na smartfony i tablety, opracowana na podstawie oryginalnego projektu graficzno-literackiego Franciszki i Stefana Themersonów.
wiecej informacji

O Stole, który uciekł do lasu

Stefan Themerson, O Stole, który uciekł do lasu

To wspaniała historia, która zachwyci i rozbawi każdego czytelnika. Czy uwierzyłbyś, że stół naprawdę potrafi chodzić? I rosnąć?wiecej informacji

O Stole, który uciekł do lasu

Stefan Themerson, O Stole, który uciekł do lasu

Aplikacja na smartfony i tablety opracowana na podstawie uroczej opowiastki dla dzieci napisanej przez Stefana Themersona i zilustrowanej kolażowymi rysunkami Franciszki Themerson w latach trzydziestych XX wieku.wiecej informacji

Żyjątko, Biedajstwo i Ci inni

Stanisław Grochowiak, Żyjątko, Biedajstwo i Ci inni

Baśń wyrafinowana

Podtytuł książki brzmi: „Zabawa literacka przeznaczona w zasadzie dla dzieci”. Dzieci są głównym adresatem opowieści i zapewne z ochotą zanurkują w nieco zwariowany, ale przyjazny świat, a potem zasypią dorosłych pytaniami, aby pojąć finezję gier językowych autora.

wiecej informacji

Filozof i chłop

Ignacy Krasicki, Filozof i chłop

Klasyczna bajka Krasickiego: krótka, dowcipna, z dosadnym morałem, który sprawdza się w każdej epoce. Opowieść o dwóch źródłach mądrości człowieka: wiedzy książkowej i doświadczeniu życiowym.


wiecej informacji

Słowik i szczygieł

Ignacy Krasicki, Słowik i szczygieł

Jedna z najkrótszych bajek Krasickiego dostarcza tematu na długie przemyślenia. Czy tytułowi bohaterowie, skromny słowik i przebojowy szczygieł, nie kojarzą się z dzisiejszymi idolami muzyki popularnej?


wiecej informacji

Lis i kozioł

Adam Mickiewicz, Lis i kozioł

Początek  bajki Mickiewicza często cytujemy w sytuacjach, gdy ktoś w ostatniej chwili przegrywa sprawę, która  wydawała się  bezapelacyjnym sukcesem: „Już był w ogródku, już witał się z gąską”. Ale morał zabawnej historyjki mówi o czymś innym: żeby wyjść z opresji, trzeba mieć pomysł.

wiecej informacji

Zając i żaba

Adam Mickiewicz, Zając i żaba

Bajka Mickiewicza wykorzystuje stereotyp zajączka-tchórza. Okazuje się, że czasem jedynym sposobem na wyleczenie się z kompleksów jest znalezienie kogoś, kto cierpi na jeszcze większe kompleksy.


wiecej informacji

Dziad i Baba

Józef Ignacy Kraszewski, Dziad i Baba

Utwór Kraszewskiego jest zarazem balladą i satyrą. Nawiązuje do wierzeń ludowych – oto w ubogiej wiejskiej chacie pojawia się gość z zaświatów, który budzi grozę. Zgodne do tej pory małżeństwo dwojga starych ludzi okazuje się nie całkiem idealne, o czym Kraszewski opowiada ze swadą i humorem.

wiecej informacji

Dofinansowano ze środków Programu Dziedzictwo Cyfrowe

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]