iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się


Afiliacyjny Program Partnerski

O sierotce, która stała się panią

Oskar Kolberg
wybierz format
  • Audio
  • Online
Jedna z ludowych opowieści spisanych przez Oskara Kolberga. To swojska wersja baśni o Kopciuszku. Inne są szczegóły historii, ale główny wątek pozostaje ten sam – los zsyła wielką zmianę na lepsze w życiu biednej, smutnej dziewczynki.

Oskar Kolberg

Oskar KolbergOskar Kolberg (1814-90) – polski etnograf i kompozytor. W wyniku prowadzonych przez całe życie badań w poszczególnych regionach ziem polskich, opracował wielotomowe dzieło Lud. Jego zwyczaje, sposób życia, mowa, podania, przysłowia, obrzędy, gusła, zabawy, pieśni, muzyka i tańce – najpełniejszy do dziś opis polskiej kultury ludowej. Komponował opery (Król pasterzy i Wiesław), pieśni, utwory fortepianowe..
Beata Ścibakówna

Beata ŚcibakównaBeata Ścibakówna (ur. 1968) – aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Występowała w stołecznym Teatrze Powszechnym, a od 1997 –związana z Teatrem Narodowym. Popularność przyniosły jej role w Teatrze Telewizji (Śluby panieńskie Fredry, Adwokat i róże Szaniawskiego), oraz w serialach TV (Radio Romans, Złotopolscy, Miasteczko, Samo życie).

ISBN AUDIOBOOK: 978-83-63334-44-4
ISBN E-BOOK: 978-83-7904-064-3
Autor: Oskar Kolberg
Wydawnictwo audiobook: Kartalia
Wydawnictwo e-book: Festina Lente
Rok wydania audiobook: 2011
Rok wydania e-book: 2012

Wprowadź kod:


Wprowadź kod:

Dofinansowano ze środków Programu Dziedzictwo Cyfrowe

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]