iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się


Afiliacyjny Program Partnerski

Na jagody

Maria Konopnicka
wybierz format
  • Audio
  • Online
Już od ponad stu lat Maria Konopnicka zachęca małych czytelników do odkrywania tajemnic lasu z Jankiem, który chciał uzbierać koszyczek jagód w prezencie na imieniny mamy. Na drodze chłopca stają różne zwierzątka, rośliny i krasnoludki. Napisana pięknym językiem rymowana opowieść łatwo zapada w ucho i w pamięć, pobudza wyobraźnię dziecka i wrażliwość na przyrodę.

Maria Konopnicka zainspirowana została rysunkami szwedzkiej pisarki Elsy Beskow, która zilustrowała własną baśń Przygody Puttego w jagodowym lesie. Na zamówienie wydawnictwa Gebethner i Wolff Konopnicka napisała historyjkę pasującą do gotowych ilustracji. Pierwsze wydanie Na jagody! Książeczki leśnej ukazało się w 1903.

Maria Konopnicka

Maria KonopnickaMaria Konopnicka (1842-1910) – polska poetka, nowelistka, powieściopisarka, publicystka epoki pozytywizmu. Czasem używała pseudonimu „Jan Sawa”. Świetnie znając psychikę dzieci, stworzyła utwory popularne w kolejnych pokoleniach młodych czytelników (O krasnoludkach i sierotce Marysi, Na jagody, Nasza szkapa). Do słów jej wiersza Feliks Nowowiejski skomponował znaną pieśń patriotyczną Rota.

Beata Ścibakówna i Jarosław Kopaczewski

Beata ŚcibakównaBeata Ścibakówna (ur. 1968) – aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Występowała w stołecznym Teatrze Powszechnym, a od 1997 –związana z Teatrem Narodowym. Popularność przyniosły jej role w Teatrze Telewizji (Śluby panieńskie Fredry, Adwokat i róże Szaniawskiego), oraz w serialach TV (Radio Romans, Złotopolscy, Miasteczko, Samo życie).Jarosław KopaczewskiJarosław Kopaczewski (ur. 1956) – aktor filmowy i teatralny, kompozytor, autor tekstów i pieśniarz.  Występował na scenach Warszawy (Ateneum) , Katowic (Teatr Śląski) i Kalisza (Teatr im. Bogusławskiego). Popularność przyniosły mu role w filmach (Pejzaż horyzontalny w reż. Kidawy i Wielki bieg Domaradzkiego) i serialach TV (Samo życie, Pierwsza miłość, Na wspólnej).
ISBN AUDIOBOOK: 978-83-63334-36-9
ISBN E-BOOK: 978-83-7904-060-5
Autor: Maria Konopnicka
Wydawnictwo audiobook: Kartalia
Wydawnictwo e-book: Festina Lente
Rok wydania audiobook: 2011
Rok wydania e-book: 2012


Wprowadź kod:


Wprowadź kod:

Dofinansowano ze środków Programu Dziedzictwo Cyfrowe

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]