iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się


Afiliacyjny Program Partnerski

Przyjaciele

Ignacy Krasicki
wybierz format
  • Audio
  • Online
Jedna z najbardziej znanych polskich bajek. Wartka, barwna opowieść zachęci najmłodszych czytelników do charakterystyki zwierzątek - bohaterów bajki, a także do spontanicznych wypowiedzi  na temat: kto jest prawdziwym przyjacielem.

Bajka po raz pierwszy wydana w tomie Krasickiego Bajki nowe w 1804 roku.

Ignacy Krasicki

Ignacy KrasickiIgnacy Krasicki (1735-1801) – biskup warmiński; najbardziej znana postać literatury i publicystyki polskiego oświecenia. Bywalec obiadów czwartkowych u króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Mistrz bajki (Ptaszki w klatce), satyry (Żona modna) i poematu heroikomicznego (Monachomachia). Autor pierwszej polskiej powieści (Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki; kontynuacja: Pan Podstoli).


Jarosław Kopaczewski

Jarosław KopaczewskiJarosław Kopaczewski (ur. 1956) – aktor filmowy i teatralny, kompozytor, autor tekstów i pieśniarz.  Występował na scenach Warszawy (Ateneum) , Katowic (Teatr Śląski) i Kalisza (Teatr im. Bogusławskiego). Popularność przyniosły mu role w filmach (Pejzaż horyzontalny w reż. Kidawy i Wielki bieg Domaradzkiego) i serialach TV (Samo życie, Pierwsza miłość, Na wspólnej).
ISBN AUDIOBOOK: 978-83-63334-48-2
ISBN E-BOOK: 978-83-7904-096-4
Autor: Ignacy Krasicki
Wydawnictwo audiobook: Kartalia
Wydawnictwo e-book: Festina Lente
Rok wydania audiobook: 2011
Rok wydania e-book: 2012Wprowadź kod:


Wprowadź kod:

Dofinansowano ze środków Programu Dziedzictwo Cyfrowe

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]