iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się


Afiliacyjny Program Partnerski

Chory Kotek - wersja angielska

Stanisław Jachowicz
wybierz format
  • iPad
  • iPhone
  • Android
  • Online
Wersja w języku angielskim.

Bajeczce Jachowicza przyświecał cel moralizatorski – krytyka obżarstwa, które prowadzi do nieprzyjemnych dolegliwości. Talent pisarski i poczucie humoru autora sprawiły, że kot-pacjent i kot-doktor stali się pełnokrwistymi postaciami, budzącymi sympatię i uśmiech.

Najsłynniejszy wierszyk Jachowicza, Chory kotek, zamieszczony został w pierwszym wydaniu Bajek i powieści (Płock 1824).

Stanisław Jachowicz

Stanisław Jachowicz (1796-1857) – polski poeta, pedagog, działacz społeczny; organizator domów dziecka i przedszkoli; wydawca pierwszego w Europie codziennego pisma dziecięcego – „Dziennik dla dzieci”. Przez większą część życia pracował jako guwerner i nauczyciel szkół prywatnych. Autor licznych publikacji na tematy oświatowe (m.in. Źródło wiadomości dla dziatek polskich), a także kilkuset wierszyków (m.in. Chory kotek, Andzia) i powiastek moralizatorskich (kilkakrotnie wydawany i poszerzany zbiór Bajki i powieści), których treść i forma dostosowane były do psychiki małego czytelnika. 

Ludwika Micińska

Ludwika MicińskaLudwika Micińska (ur. 1983) – grafik, absolwentka Wydziału Grafiki Warsztatowej Akademii Pedagogicznej im. Jana Długosza w Częstochowie. Specjalizuje się w ilustracji książkowej. Współpracuje m.in. z wydawnictwem Paperback, dla którego opracowała ilustracje do książek Pietia i Witia Tomasza Duszyńskiego oraz Upalna zima Karety Wrocławskiego. Interesują ją też multimedia i teatr lalkowy.Mel Giedroyc

Mel Giedroyc 

Mel Giedroyc (ur.1968) – angielska aktorka, prezenterka telewizyjna i radiowa, pisarka.  Ma polsko-litewskie korzenie (ze strony ojca). Absolwentka Oxfordu, od lat studenckich tworzy popularny duet komediowy „Mel i Sue” z Sue Perkins – występujący np. w programie BBC The Great British Bake Off.  Jej kariera indywidualna obejmuje m.in. role w serialach  TV (Blessed) i cyklicznych programach radiowych ( Count Arthur Strong's Radio Show!  w BBC Radio 4). Wydała też dwie książki o swoich doświadczeniach macierzyńskich.Sławomir Zamuszko

Sławomir ZamuszkoSławomir Zamuszko (ur. 1973) – kompozytor, altowiolista, pedagog i publicysta muzyczny. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi; uczestnik elitarnego programu opieki nad młodymi kompozytorami Europejskiego Centrum Muzyki. Dwukrotny zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego w Cottbus w Niemczech (2000, 2003). Komponuje muzykę symfoniczną (89 Degrees North), kameralną (Europejczyk w Meksyku), eksperymentalną (Lingwariacje na temat Johna Cage'a), teatralną.


ISBN AUDIOBOOK: 978-83-7904-022-3
ISBN AUDIOBOOK: 978-83-7904-066-7
Autor:
Stanisław Jachowicz
Wydawnictwo audiobook: Festina Lente
Wydawnictwo e-book:
Festina Lente
Rok wydania audiobook:
2012
Rok wydania e-book:
2012

Wprowadź kod:


Wprowadź kod:

Dofinansowano ze środków Programu Dziedzictwo Cyfrowe

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]