iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się


Afiliacyjny Program Partnerski

Bajka

Henryk Sienkiewicz
wybierz format
  • Audio
  • Online
Henryk Sienkiewicz występuje tu w mniej znanej pisarskiej odsłonie – jako autor klasycznej baśni z morałem – opowieści o księżniczce, wróżkach i królowej wróżek. Jakich cech wyglądu i charakteru chcieliby rodzice dla swojego nowo narodzonego dziecka rodzice? Największą wartość ma  dobroć.

Pierwsze wydanie w: Henryk Sienkiewicz,  Pisma zapomniane i nie wydane, opracował Ignacy Chrzanowski. Lwów 1922.

Henryk Sienkiewicz

Henryk SienkiewiczHenryk Sienkiewicz (1846-1916) – pisarz, publicysta, podróżnik, pierwszy polski laureat literackiej Nagrody Nobla (1905). Czasem używał pseudonimu „Litwos”. Autor powieści historycznych (Quo vadis, Krzyżacy, Trylogia) i współczesnych (Rodzina Połanieckich), powieści dla dzieci (W pustyni i w puszczy), nowel (Janko muzykant), reportaży (Listy z podróży do Ameryki).Jerzy Zelnik

Jerzy ZelnikJerzy Zelnik (ur. 1945) – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny; reżyser teatralny. Występował m.in. na scenach teatrów: Powszechnego i Dramatycznego w Warszawie, Starego w Krakowie, Nowego w Łodzi. Popularność zyskał dzięki rolom w filmach kinowych (Faraon w reż. Kawalerowicza i Dzieje grzechu Borowczyka), a także udziałowi w serialach TV (Doktor Murek, Klan).
ISBN AUDIOBOOK: 978-83-63334-00-0
ISBN E-BOOK: 978-83-7904-004-9
Autor: Henryk Sienkiewicz
Wydawnictwo audiobook: Festina Lente
Wydawnictwo e-book: Festina Lente
Rok wydania audiobook: 2012
Rok wydania e-book: 2012


Wprowadź kod:


Wprowadź kod:

Dofinansowano ze środków Programu Dziedzictwo Cyfrowe

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]