iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się


Afiliacyjny Program Partnerski

Gwiazda

Leopold Staff
wybierz format
  • Audio
  • Online
Wzruszający wiersz-kolęda o oczekiwaniu na pojawienie się na niebie gwiazdy wigilijnej. W świąteczny zimowy wieczór wszyscy, bez względu na wiek, pragną, aby spełniły się ich życzenia.

Wiersz opublikowany w tomie: Leopold Staff, Wiklina, Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 1954.

Leopold Staff

Leopold StaffLeopold Staff (1878-1957) – poeta trzech epok literatury polskiej – Młodej Polski, dwudziestolecia międzywojennego i okresu powojennego; wzór dla poetów młodszych pokoleń. Autor licznych tomów poezji (Sny o potędze, Wiklina), dramatów (Skarb). Ceniony tłumacz-poliglota utworów poetyckich (Fletnia chińska) i prozatorskich (Cierpienia młodego Wertera Goethego).

Jerzy Zelnik

Jerzy ZelnikJerzy Zelnik (ur. 1945) – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny; reżyser teatralny. Występował m.in. na scenach teatrów: Powszechnego i Dramatycznego w Warszawie, Starego w Krakowie, Nowego w Łodzi. Popularność zyskał dzięki rolom w filmach kinowych (Faraon w reż. Kawalerowicza i Dzieje grzechu Borowczyka), a także udziałowi w serialach TV (Doktor Murek, Klan).
ISBN AUDIOBOOK: 978-83-63334-16-1
ISBN E-BOOK: 978-83-7904-032-2
Autor: Leopold Staff
Wydawnictwo audiobook: Kartalia
Wydawnictwo e-book: Festina Lente
Rok wydania audiobook: 2011
Rok wydania e-book: 2012Wprowadź kod:


Wprowadź kod:

Dofinansowano ze środków Programu Dziedzictwo Cyfrowe

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]