iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się

Bazyliszek

Autor: Artur Oppman
Ilość stron: 48
Oprawa: miękka
Format: 195 x 150 mm
Rok wydania: 2013

ISBN: 978-83-7904-284-5
Wydawnictwo: Festina Lente

Cena: 15.00 PLN
Znana warszawska legenda o tajemniczym groźnym stworze, zamieszkującym podziemia  zamku.  Trzymające w napięciu przygody trójki  małych przyjaciół. Świetne ilustracje utalentowanego Łukasza Kowala.
W książce dodatkowo: zagadki i kolorowanki związane z treścią bajki, rozwijające pamięć i spostrzegawczość dziecka.


Łukasz Kowal

Łukasz Kowal (ur. 1987) – grafik, projektant. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Lublinie oraz Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zajmuje się grafiką projektową (okładki płyt, afisze teatralne) i ilustracją książkową. Tworzy komiksy. Interesuje się technologią multimedialną. Współpracuje przy tworzeniu strony graficznej gier komputerowych.Artur Oppman


Artur Oppman (pseudonim Or-Ot; 1867-1931) – polski poeta, prozaik, publicysta, redaktor; przedstawiciel literatury okresu Młodej Polski i dwudziestolecia międzywojennego. Uczestnik wojny polsko-bolszewickiej 1920. W swojej twórczości akcentował tematykę patriotyczną – miłość do ojczystego kraju (tomy wierszy Śpiewy historyczne, Służba poety) i do rodzimego miasta – Warszawy (zbiór wierszy Ze Starego Miasta).  Do dzieci (ale nie tylko) adresowany był cykl Legend warszawskich, do dziś chętnie czytanych.

Artur Oppman


Artur Oppman


Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]