iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się

Dziad i Baba/The Old Man and his Wife

Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Ilość stron: 20
Oprawa: miękka
Format: 195 x 150 mm
Rok wydania: 2013

ISBN:
978-83-7904-127-5
Wydawnictwo: Festina Lente

Cena: 12.50 PLN
Nowa odsłona klasycznej bajki Józefa Ignacego Kraszewskiego, czytanej od pokoleń.
Doskonały  przekład Antonii Lloyd Jones – współczesnej angielskiej tłumaczki.
Zabawne ilustracje Katarzyny Surman.

Książka dwóch wersjach językowych.
Ilustracje do tekstu w wersji polskiej i angielskiej różnią się szczegółami – znajdź je!

Katarzyna Surman

Katarzyna Surman (ur. 1989) – grafik, ilustrator. Absolwentka Liceum Plastycznego w Rzeszowie. Studentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie  - specjalizacja główna: ilustracja (w pracowni prof. Zygmunta Januszewskiego ), specjalizacja dodatkowa – projektowanie książki (w pracowni prof. Macieja Buszewicza. Obecnie  na stypendium w Hiszpanii. Uczestnik wystaw międzynarodowych; współtwórca  opracowanie graficzne słownika esperanto do komunikacji miejskiej w Warszawie; autor oprawy graficznej multimedialnych wydawnictw Fundacji Festina Lente.


Józef Ignacy Kraszewski


Józef Ignacy Kraszewski (pseudonimy: Bogdan Bolesławita, Kaniowa; 1812-1827) – polski prozaik, poeta, dramaturg, publicysta, historyk, wydawca, działacz społeczny. Uważany za polskiego rekordzistę pod względem liczby napisanych i wydanych książek (ponad 200 powieści, w sumie ok. 600 tomów). Zasłynął jako autor powieści historycznych, które w czasach zaborów uczyły Polaków historii ojczyzny, od czasów słowiańskich aż po wiek XIX. Najbardziej znane powieści: Stara baśń, Chata za wsią, Hrabina Cosel.


Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]