iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się

Kot, który zawsze chadzał własnymi drogami

Autor: Rydyard Kipling
Ilość stron: 32
Oprawa: miękka
Format: 195 x 150 mm
Rok wydania: 2013

ISBN: 978-83-7904-300-2
Wydawnictwo: Festina Lente

Cena: 15.00 PLN
Dlaczego koty są tajemnicze i niepokorne? Przeczytacie o tym w  baśni Rudyarda Kiplinga z nowymi pięknymi ilustracjami Małgorzaty Flis.

W książce dodatkowo: zagadki i kolorowanki związane z treścią bajki, rozwijające pamięć i spostrzegawczość dziecka.

Małgorzata Flis

Małgorzata Flis
Małgorzata Flis – malarka, graficzka, projektantka. Absolwentka (1985) Pracowni Książki Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uprawia malarstwo, pastele, grafikę projektową, tworzy ilustracje do literatury pięknej i wydawnictw muzycznych wieloma technikami - akwarelą, gwaszem i pastelami. Projektuje serie wydawnicze, okładki książek i płyt, plakaty. Wystawia malarstwo i pastele. W wolnych chwilach m.in. wykonuje muzykę dawną.

Rudyard Kipling


Rudyard Kipling (1865-1936) – angielski poeta, prozaik i publicysta. Laureat literackiej Nagrody Nobla (1907), przyznanej „największemu geniuszowi narracji, jakiego dał nam ten kraj w naszych czasach”. W swoich utworach Kipling nawiązywał do dzieciństwa spędzonego w Indiach i do późniejszych przeżyć z podróży po Azji, Afryce, Australii i Ameryce Północnej. Niesłabnącą popularnością cieszy się jego twórczość dla dzieci – m.in. powieści Księga dżungli i Stalky i spółka oraz zbiór opowiadań Takie sobie bajeczki.
Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]