iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się


Afiliacyjny Program Partnerski

Brzydkie Kaczątko - wersja angielska

Hans Christian Andersen
wybierz format
  • Online
The Ugly Duckling
Wersja w języku angielskim.

Andersen uważał baśń Brzydkie kaczątko za swoją najbardziej szczerą autobiografię. Pełen kompleksów ubogi chłopiec przez wiele lat czuł się obco w środowiskach, w których się obracał. Prawdopodobnie każdy czytelnik będzie miał osobiste skojarzenia z wymową alegorycznej opowieści o tym, że o wartości człowieka decyduje piękno jego osobowości, a nie wygląd zewnętrzny.

Baśń Brzydkie kaczątko (Den grimme aelling) napisał Andersen w 1843.

Hans Christian Andersen

Hans Christian Andersen (1805-1875) – duński poeta, prozaik, dramaturg, eseista i diarysta; jeden z najsłynniejszych baśniopisarzy. Ponadczasową sławę przyniosła mu twórczość dla dzieci, którą początkowo traktował marginalnie. Wydał kilka serii baśni; mawiał o nich, że są jak pudełka, w których dzieci widzą tylko opakowanie, a dorośli – zawartość ukrytą wewnątrz. Najbardziej znane jego baśnie to m.in. Dziewczynka z zapałkami, Królowa śniegu, Dzikie łabędzie, Brzydkie kaczątko.


Diana Karpowicz

Diana Karpowicz – ilustratorka, projektantka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (kierunek: Projektowanie Graficzne; dyplom w 2010 r.). Specjalizuje się w oprawie graficznej książek dla dzieci, stosując różne techniki plastyczne (malarstwo, rysunek kredką, wycinanka i inne). Współpracuje m.in., z wydawnictwa Literatura i Egmont. Ilustrowała  m.in. „Rodzinną herbatkę” Wandy Chotomskiej i „Mamę” Przemysława Wechterowicza.


Monika Kwiatkowska-Dejczer

Monika Kwiatkowska-Dejczer Monika Kwiatkowska-Dejczer (ur. 1975) – polska aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i dubbingowa. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Związana ze stołecznym Teatrem Współczesnym. Za rolę w filmie Inferno (reż. Maciej Pieprzyca) otrzymała nagrodę na festiwalu w Avanca w Portugalii. Popularność przyniosły jej występy w serialach TV (Złotopolscy, Dom, Miasteczko, Chichot losu i in.).
 

 ISBN AUDIOBOOK:
ISBN E-BOOK: 978-83-7904-316-3
Autor: Hans Christian Andersen
Wydawnictwo audiobook: Festina Lente
Wydawnictwo e-book:
Festina Lente
Rok wydania audiobook:
2013
Rok wydania e-book:
2013

Wprowadź kod:


Wprowadź kod:

Dofinansowano ze środków Programu Dziedzictwo Cyfrowe

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]