iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się


Afiliacyjny Program Partnerski

Lis i kozioł

Adam Mickiewicz
wybierz format
  • Audio
  • Online
Początek  bajki Mickiewicza często cytujemy w sytuacjach, gdy ktoś w ostatniej chwili przegrywa sprawę, która  wydawała się  bezapelacyjnym sukcesem: „Już był w ogródku, już witał się z gąską”. Ale morał zabawnej historyjki mówi o czymś innym: żeby wyjść z opresji, trzeba mieć pomysł.

Trawestacja bajki Jeana de La Fontaine’a (1621-95); po raz pierwszy wydana po śmierci Mickiewicza, w I tomie jego Pism (Paryż 1861).

Adam Mickiewicz

Adam MickiewiczAdam Mickiewicz (1798-1855) – czołowa postać literatury polskiego romantyzmu, działacz patriotyczny, publicysta, wykładowca Collège de France. Powszechnie uważany jest za najwybitniejszego polskiego pisarza. Autor wierszy lirycznych (Sonety krymskie), bajek (Lis i kozioł) ballad (Świtezianka), powieści poetyckich (Konrad Wallenrod), dramatu Dziady, epopei narodowej Pan Tadeusz. Tłumacz (Giaur Byrona), redaktor („Trybuna Ludów”).


Jarosław Kopaczewski

Jarosław KopaczewskiJarosław Kopaczewski (ur. 1956) – aktor filmowy i teatralny, kompozytor, autor tekstów i pieśniarz.  Występował na scenach Warszawy (Ateneum) , Katowic (Teatr Śląski) i Kalisza (Teatr im. Bogusławskiego). Popularność przyniosły mu role w filmach (Pejzaż horyzontalny w reż. Kidawy i Wielki bieg Domaradzkiego) i serialach TV (Samo życie, Pierwsza miłość, Na wspólnej).
ISBN AUDIOBOOK: 978-83-63334-28-4
ISBN E-BOOK: 978-83-7904-184-8
Autor: Adam Mickiewicz
Wydawnictwo audiobook: Kartalia
Wydawnictwo e-book: Festina Lente
Rok wydania audiobook: 2011
Rok wydania e-book: 2012

Wprowadź kod:


Wprowadź kod:

Dofinansowano ze środków Programu Dziedzictwo Cyfrowe

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]