iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się

The cat that walked by himself

Autor: Rudyard Kipling
Ilość stron: 32
Oprawa: twarda
Format: 200 x 160 mm
Rok wydania: 2013

ISBN: 978-83-7904-179-4
Wydawnictwo: Festina Lente

Cena: 19.00 PLN
Why are cats so mysterious and proud? You can read about it in Rudyard Kipling’s fairy tale, provided with new beautiful illustrations by Małgorzata Flis.

Kipling wrote this story for his own children, almost hundred years ago.

Rudyard Kipling

Rudyard Kipling (1865-1936) – angielski poeta, prozaik i publicysta. Laureat literackiej Nagrody Nobla (1907), przyznanej „największemu geniuszowi narracji, jakiego dał nam ten kraj w naszych czasach”. W swoich utworach Kipling nawiązywał do dzieciństwa spędzonego w Indiach i do późniejszych przeżyć z podróży po Azji, Afryce, Australii i Ameryce Północnej. Niesłabnącą popularnością cieszy się jego twórczość dla dzieci – m.in. powieści Księga dżungli i Stalky i spółka oraz zbiór opowiadań Takie sobie bajeczki.
Małgorzata Flis

Małgorzata Flis
Małgorzata Flis – malarka, graficzka, projektantka. Absolwentka (1985) Pracowni Książki Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uprawia malarstwo, pastele, grafikę projektową, tworzy ilustracje do literatury pięknej i wydawnictw muzycznych wieloma technikami - akwarelą, gwaszem i pastelami. Projektuje serie wydawnicze, okładki książek i płyt, plakaty. Wystawia malarstwo i pastele. W wolnych chwilach m.in. wykonuje muzykę dawną.

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]