iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się

The Scroobious Pip

Autor: Edward Lear
Ilość stron: 20
Oprawa: twarda
Format: 200 x 160 mm
Rok wydania: 2013

ISBN: 
978-83-7904-236-4
Wydawnictwo: Festina Lente

Cena: 19.00 PLN
What is The Scroobious Pip? What mystery does it hide? Find the answer in the popular Edward Lear’s rhymed story.Funny illustrations by Jolanta Richter-Magnuszewska. Just read and laugh!

Edward Lear

Edward Lear (1812-1888) – angielski poeta, rysownik, kompozytor i podróżnik epoki wiktoriańskiej. Jeden z najbardziej znanych twórców poezji nonsensu (Księga nonsensu), słynął zwłaszcza z dowcipnych limeryków, które opatrywał własnymi ilustracjami . Ceniony autor rysunków do publikacji naukowych (m.in. atlasy zwierząt).  Ilustrator  tomów wierszy zaprzyjaźnionych poetów (m.in. Alfreda Tennysona). Nauczyciel rysunku królowej Wiktorii.


Jolanta Richter-Magnuszewska

Jolanta Richter-Magnuszewska – malarka, ilustratorka, rzeźbiarka; zajmuje się też ceramiką artystyczną. Absolwentka Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Współpracuje z wydawnictwami literatury dziecięcej (Literatura; Bis – ilustracje do  książki Renaty Piątkowskiej Paluszki, czyli o dziesięciu takich. Co nigdy się nie nudzą) i czasopismami dla dzieci („Świerszczyk”). Wspólnie z mężem prowadzi pracownię mebli artystycznych i wyposażenia wnętrz „Z Innej Bajki” w swoim domu w Dolinie Skotawy.


Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]