iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się


Afiliacyjny Program Partnerski

Bajka o niedźwiedziach, niedźwiedziątku i o małym złotowłosym dziewczątku

Franciszka Arnsztajnowa
wybierz format
  • iPad
  • iPhone
  • Android
  • Audio
  • Online
Sympatyczna rodzina niedźwiadków zamieszkujących leśną chatkę ma wiele cech wspólnych z rodzinami ludzkimi – podobne cechy charakteru, upodobania i przyzwyczajenia. Mali czytelnicy na pewno polubią bajeczkę Arnsztajnowej za potoczystą narrację, humor i piękny język.

Utwór oparty jest na motywach rosyjskiej bajki ludowej, a po raz pierwszy ukazał się w 1926 roku, w redagowanym przez Arnsztajnową „Dodatku dla dzieci” w gazecie „Ziemia Lubelska”

Franciszka Arnsztajnowa

Franciszka Arnsztajnowa (1865-1942) – polska poetka, publicystka i tłumaczka pochodzenia żydowskiego. Działaczka patriotyczna i społeczna związana z Lublinem, a od 1934 – z Warszawą. Przyjaciółka i współpracowniczka Józefa Czechowicza; wspólnie z nim założyła Lubelski Związek Literatów i wydała tom wierszy Stare kamienie. Opublikowała m.in. zbiory poezji Archanioł jutra i Odloty oraz utwory dla dzieci.  Zginęła w getcie warszawskim lub w obozie zagłady w Treblince.

Zbigniew Lengren

Zbigniew Lengren (1919-2003) – polski rysownik, karykaturzysta, ilustrator, scenograf, plakacista; także poeta i satyryk. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współpracownik czasopism „Przekrój” i „Szpilki”; twórca  rysunkowych postaci Profesora Filutka i Psa Filusia. Ilustrował m.in. książki dla dzieci (seria opowieści o Doktorze Dolittle). Kawaler Orderu Uśmiechu.


Monika Kwiatkowska-Dejczer

Monika Kwiatkowska-Dejczer Monika Kwiatkowska-Dejczer (ur. 1975) – polska aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i dubbingowa. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Związana ze stołecznym Teatrem Współczesnym. Za rolę w filmie Inferno (reż. Maciej Pieprzyca) otrzymała nagrodę na festiwalu w Avanca w Portugalii. Popularność przyniosły jej występy w serialach TV (Złotopolscy, Dom, Miasteczko, Chichot losu i in.).
 

 Sławomir Zamuszko

Sławomir ZamuszkoSławomir Zamuszko (ur. 1973) – kompozytor, altowiolista, pedagog i publicysta muzyczny. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi; uczestnik elitarnego programu opieki nad młodymi kompozytorami Europejskiego Centrum Muzyki. Dwukrotny zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego w Cottbus w Niemczech (2000, 2003). Komponuje muzykę symfoniczną (89 Degrees North), kameralną (Europejczyk w Meksyku), eksperymentalną (Lingwariacje na temat Johna Cage'a), teatralną.


ISBN AUDIOBOOK: 978-83-63867-08-9
ISBN E-BOOK: 978-83-7904-008-7
Autor: Franciszka Arnsztajnowa
Wydawnictwo audiobook: Festina Lente
Wydawnictwo e-book: Festina Lente
Rok wydania audiobook: 2012
Rok wydania e-book: 2012

Wprowadź kod:


Wprowadź kod:

Dofinansowano ze środków Programu Dziedzictwo Cyfrowe

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]