iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się

Złoty wiek ilustrowanej książki dziecięcej

Autor:
Ilość stron: 132
Oprawa: twarda
Format: 210 x 265 mm
Rok wydania: 2015

ISBN: 978-83-7904-279-1
Wydawnictwo: Festina Lente

Cena: 59.00 PLN
Lata 1890-1920 uważa się za złoty wiek w dziejach światowej  ilustracji książek dla dzieci. Postęp techniczny w poligrafii zapewnił dobrą jakość druku barwnych ilustracji, a pięknie wydana książka stała się nie tylko mądrym, lecz również eleganckim prezentem dla dziecka.
Najlepsi ilustratorzy byli w cenie; ich niepowtarzalny styl stanowił o wyjątkowości książki.
Niestety, aż do dziś te klasyczne edycje nie są znane najmłodszym polskim czytelnikom.
Nasza publikacja wypełnia tę lukę. Przedstawiamy siedem baśni z ilustracjami czternaściorga tak słynnych artystów jak Walter Crane, Edmund Dulac, Warwick Goble, Henriette Willebeek le Mair, Arthur Rackham, Louis Rhead i inni.
W trakcie wspólnej lektury rodzice lub dziadkowie  z przyjemnością przypomną sobie ulubione baśnie swojego dzieciństwa (np. o Czerwonym Kapturku, Syrence, Calineczce czy Królu Żab). Dzieci przeżyją spotkanie z piękną sztuką i różnymi stylami graficznymi; zobaczą, jak jedna baśń może  w rozmaity sposób pobudzić wyobraźnię czytelników i artystów. 

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]