iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się

Opowieść Wigilijna

Charles Dickens - Opowieść Wigilijna
czyta: Jerzy Zelnik


czas nagrania: 03:57:33
format dźwięku: mp3

Cena: 15.00 PLN
Opowieść wigilijna (A Christmas Carol – dosłownie „Kolęda”; 1843) jest najbardziej znaną spośród pięciu popularnych opowiastek o tematyce Bożonarodzeniowej napisanych przez Dickensa.Charles DickensCharles Dickens (1812-70) – angielski powieściopisarz, uważany za najwybitniejszego przedstawiciela nurtu społeczno-obyczajowego w literaturze angielskiej II połowy XIX w. Już jako dziecko musiał ciężko pracować fizycznie. Mimo braków w formalnym wykształceniu, został cenionym dziennikarzem. Słynął z daru obserwacji, żywych opisów galerii typów ludzkich z różnych środowisk społecznych i gorzkiego poczucia humoru. Sławę przyniosły mu powieści Klub Pickwicka, Oliver Twist, David Copperfield i Opowieść wigilijna.Jerzy Zelnik


Jerzy ZelnikJerzy Zelnik (ur. 1945) – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny; reżyser teatralny. Występował m.in. na scenach teatrów: Powszechnego i Dramatycznego w Warszawie, Starego w Krakowie, Nowego w Łodzi. Popularność zyskał dzięki rolom w filmach kinowych (Faraon w reż. Kawalerowicza i Dzieje grzechu Borowczyka), a także udziałowi w serialach TV (Doktor Murek, Klan).
ISBN: 978-83-63867-73-7
Wydawnictwo: Festina Lente 2012

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]