iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się

Prawdziwy przyjaciel

Oskar Wilde - Prawdziwy przyjaciel
czyta: Przemysław Sadowski

Oskar Wilde - The Devoted Friend
czyta: Richard Berkeley


czas nagrania: 01:01:05
format dźwięku: mp3

Cena: 15.00 PLN
Baśnie Oscara Wilde’a przedstawiamy w polskiej i angielskiej wersji językowej

Baśń Prawdziwy przyjaciel (The Devoted Friend) ukazała się w tomie The Happy Prince and Other Tales w roku 1888.


Przemysław Sadowski


Przemysław SadowskiPrzemysław Sadowski – polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy. Absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (1999); odebrał też wykształcenie muzyczne (gra na fortepianie i gitarze). Występował w Teatrze im. Jaracza w Łodzi. Teatrze Polskim w Szczecinie i na scenach warszawskich (Scena Prezentacje, Teatr Nowy Praga, Tetar Na Woli). Popularność przyniosły mu role w serialach TV (Klan, Samo życie, Londyńczycy, Czas honoru).

 


Richard Berkeley


Richard Berkeley - angielski muzyk, śpiewak, aktor, pedagog, trener Absolwent London University Goldsmiths College oraz Guildhall School of Music and Drama. Współtworzył znane europejskie orkiestry wykonujące muzykę baroku (Europa Galante; Concerto Italiano). Występował na scenie i w filmie. Wykładał w uczelniach Londynu (The Mountview Conservatoire for the Performing Arts; The London Academy of Music and Dramatic Art) i Warszawy (Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza; Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina).Ma polskie korzenie. Od kilkunastu lat mieszka w Warszawie.

ISBN: 978-83-7904-014-8
Wydawnictwo: Festina Lente 2012

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]