iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się

Przygody Sindbada Żeglarza

Bolesław Leśmian - Przygody Sindbada Żeglarza
czyta: Artur Barciś


czas nagrania: 09:18:49
format dźwięku: mp3

Cena: 15.00 PLN
Przygody Sindbada Żeglarza z podtytułem Powieść fantastyczna ukazały się po raz pierwszy w 1913 z ilustracjami Józefa Toma (nakładem Wydawnictwa J. Mortkowicza).

Bolesław Leśmian


Bolesław Leśmian (właśc. Bolesław Lesman; 1877-1937) – polski poeta, prozaik, dramaturg i tłumacz pochodzenia żydowskiego, czołowy przedstawiciel literatury Młodej Polski i dwudziestolecia międzywojennego; notariusz. Siostrzeniec Antoniego Langego, kuzyn Jana Brzechwy. Odznaczał się wielką wyobraźnią i inwencją językową, a często występujące w jego utworach  neologizmy nazywano „leśmianizmami”; inspirował go świat przyrody, kultura słowiańska i orientalna. Autor m.in. tomów poezji Sad rozstajny i Napój cienisty oraz zbiorów baśni prozą Klechdy sezamowe i Klechdy polskie.


Artur Barciś


Artur BarciśArtur Barciś (ur. 1956) – aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, estradowy i dubbingowy; reżyser teatralny. Występował w teatrach stołecznych – Na Targówku, Narodowym, Ateneum. Popularność zyskał dzięki rolom w filmach (Znachor w reż. Hoffmana, Braciszek Barańskiego),  i serialach TV (Dekalog, Miodowe lata, Ranczo), a także interpretacjom piosenki aktorskiej (m.in. songi Brechta, ballady Wysockiego, piosenki Kofty).
ISBN: 978-83-63867-31-7
Wydawnictwo: Festina Lente 2012

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]