iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się

Siedem sowich piór

Katarzyna Ryrych - Siedem sowich piór
czyta: Irena Tyl


czas nagrania: 02:42:00
format dźwięku: mp3

Cena: 15.00 PLN
Książka otrzymała główną nagrodę w Konkursie Literackim Bajki Dzieci Europy.

Katarzyna Ryrych


Katarzyna RyrychKatarzyna Ryrych (ur. 1959) – absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim; pisarka i malarka. Debiutowała tomem wierszy Zbiór piosenki szalonej (1981). Opublikowała autobiograficzną Sagę rodzinną ze Smirnoffem w tle.  Tworzy też dla dzieci, m.in.: Siedem sowich piór (w 2008 nominacja do nagrody „Książka Roku” polskiej sekcji IBBY), Wyspa mojej siostry (I nagroda w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, 2011), Łopianowe pole (wyróżnienie w tymże konkursie).

Irena Tyl


Irena Szymczykiewicz-Tyl – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Występowała w krakowskim Teatrze STU, w stołecznym teatrze Komedia i w telewizyjnym Kabarecie Olgi Lipińskiej (1994-2005). Laureatka Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu i Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1990). Zajmuje się też rękodziełem artystycznym – wyrobem ręcznie malowanych manekinów.


ISBN: 978-8360787-11-3
Wydawnoctwo: Festina Lente 2012

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]