iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się


Afiliacyjny Program Partnerski

Duszki

Franciszka Arnsztajnowa
wybierz format
  • Audio
  • Online
Zbiór wierszy Duszki ukazał się w Lublinie w 1932 roku, z kolorowymi ilustracjami Jana Samuela Miklaszewskiego.

Franciszka Arnsztajnowa

Franciszka Arnsztajnowa (1865-1942) – polska poetka, publicystka i tłumaczka pochodzenia żydowskiego. Działaczka patriotyczna i społeczna związana z Lublinem, a od 1934 – z Warszawą. Przyjaciółka i współpracowniczka Józefa Czechowicza; wspólnie z nim założyła Lubelski Związek Literatów i wydała tom wierszy Stare kamienie. Opublikowała m.in. zbiory poezji Archanioł jutra i Odloty oraz utwory dla dzieci.  Zginęła w getcie warszawskim lub w obozie zagłady w Treblince.

Monika Kwiatkowska-Dejczer

Monika Kwiatkowska-Dejczer Monika Kwiatkowska-Dejczer (ur. 1975) – polska aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i dubbingowa. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Związana ze stołecznym Teatrem Współczesnym. Za rolę w filmie Inferno (reż. Maciej Pieprzyca) otrzymała nagrodę na festiwalu w Avanca w Portugalii. Popularność przyniosły jej występy w serialach TV (Złotopolscy, Dom, Miasteczko, Chichot losu i in.).
 

 Sławomir Zamuszko

Sławomir ZamuszkoSławomir Zamuszko (ur. 1973) – kompozytor, altowiolista, pedagog i publicysta muzyczny. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi; uczestnik elitarnego programu opieki nad młodymi kompozytorami Europejskiego Centrum Muzyki. Dwukrotny zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego w Cottbus w Niemczech (2000, 2003). Komponuje muzykę symfoniczną (89 Degrees North), kameralną (Europejczyk w Meksyku), eksperymentalną (Lingwariacje na temat Johna Cage'a), teatralną.


ISBN AUDIOBOOK: 978-83-63867-00-3
ISBN E-BOOK:
978-83-7904-024-7
Autor:
Franciszka Arnsztajnowa
Wydawnictwo audiobook:
Festina Lente
Wydawnictwo e-book:
Festina Lente
Rok wydania audiobook:
2012
Rok wydania e-book:
2012


Wprowadź kod:


Wprowadź kod:

Dofinansowano ze środków Programu Dziedzictwo Cyfrowe

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]