iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się


Afiliacyjny Program Partnerski

Słoniątko

Rudyard Kipling
wybierz format
  • iPad
  • iPhone
  • Android
  • Audio
  • Online
Kipling, zadał sobie pytanie: „Dlaczego słonie mają takie długie trąby?” i puścił wodze fantazji. Oto pewne sympatyczne i bardzo ciekawskie (na nie tylko: ciekawe) słoniątko wyrusza na wyprawę, aby zadać pewne pytanie krokodylowi. Splot okoliczności sprawi, że wróci z tej wyprawy z zupełnie nowym kształtem nosa.

Słoniątko
(The Elephant’s Child) po raz pierwszy ukazało się w tomie opowiadań Kiplinga Just so stories w 1902 roku (Londyn; autor pisał te utwory dla swoich dzieci. Pierwsze polskie wydanie - w 1908 (razem z opowiadaniem Kot, który chodził własnymi drogami), następnie w tomie Takie sobie bajeczki (1919), w tłumaczeniu Marii Kreczowskiej [Feldmanowej] . Na portalu zamieszczamy nowy przekład, sporządzony dla iCzytam przez Hannę Milewską.

Rudyard Kipling

Rudyard Kipling (1865-1936) – angielski poeta, prozaik i publicysta. Laureat literackiej Nagrody Nobla (1907), przyznanej „największemu geniuszowi narracji, jakiego dał nam ten kraj w naszych czasach”. W swoich utworach Kipling nawiązywał do dzieciństwa spędzonego w Indiach i do późniejszych przeżyć z podróży po Azji, Afryce, Australii i Ameryce Północnej. Niesłabnącą popularnością cieszy się jego twórczość dla dzieci – m.in. powieści Księga dżungli i Stalky i spółka oraz zbiór opowiadań Takie sobie bajeczki.
Józef Wilkoń


Józef Wilkoń (ur. 1930) – polski malarz, rzeźbiarz, scenograf, grafik, projektant gobelinów. Absolwent   krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (malarstwo) i Uniwersytetu Jagiellońskiego (historia sztuki). Zasłynął jako autor ilustracji książkowych (zwłaszcza literatury dziecięcej) i „ilustracji przestrzennych” - zwierzyńców z drzewa i blachy.  Laureat wielu międzynarodowych konkursów ilustratorskich, m.in. w Bolonii (1980, 91), Padwie (1975), Bratysławie (1969, 73), Genewie (2000), Arles (2000), Lipsku (1959) i Düsseldorfie (1966).


Jarosław Kopaczewski

Jarosław KopaczewskiJarosław Kopaczewski (ur. 1956) – aktor filmowy i teatralny, kompozytor, autor tekstów i pieśniarz.  Występował na scenach Warszawy (Ateneum) , Katowic (Teatr Śląski) i Kalisza (Teatr im. Bogusławskiego). Popularność przyniosły mu role w filmach (Pejzaż horyzontalny w reż. Kidawy i Wielki bieg Domaradzkiego) i serialach TV (Samo życie, Pierwsza miłość, Na wspólnej).
ISBN AUDIOBOOK: 978-83-63867-33-1
ISBN E-BOOK:
978-83-7904-100-8
Autor:
Rudyard Kipling
Wydawnictwo audiobook: Festina Lente
Wydawnictwo e-book:
Festina Lente
Rok wydania audiobook:
2012
Rok wydania e-book:
2012Wprowadź kod:


Wprowadź kod:

Dofinansowano ze środków Programu Dziedzictwo Cyfrowe

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]