iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się


Afiliacyjny Program Partnerski

Alminka we śnie

Hanna Milewska
wybierz format
  • iBook
  • iPad
  • Audio
  • Online
Wigilijny wieczór wszystkim kojarzy się z rodzinnym spotkaniem, wspólnym śpiewaniem kolęd, radością z rozpakowywanych prezentów. Pięcioletniego Henia spotkało jednak wielkie rozczarowanie. Nie ma nawet nikogo, komu mógłby się wyżalić. Czy pluszowy Miś pomoże Heniowi pogodzić się z tym, że święta Bożego Narodzenia nie będą tak udane, jak się spodziewał?

W przypadku tej książki, najpierw były rysunki, potem dopiero – tekst, zainspirowany obrazami: smutny chłopiec, miś, tajemnicza dziewczynka, zima, choinka… Dlaczego bohaterka nosi imię „Alminka”? To dodatkowa zagadka dla Czytelników opowieści, która powstała specjalnie dla portalu iCzytam.

Hanna Milewska

Hanna Milewska Hanna Milewska – publicystka, tłumaczka, historyk literatury. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Krytyk muzyczny miesięcznika „Hi-Fi i Muzyka”; zajmuje się też krytyką literacką i filmową (publikacje m.in. w „Odrze”, „Twórczości”, „Toposie”, „Kinie”). Autorka szeregu artykułów naukowych o związkach literatury i muzyki. Opowiadanie Alminka we śnie jest jej debiutem literackim.


Ewa Poklewska-Koziełło

Ewa Poklewska-Koziełło – ilustratorka i projektantka graficzna. Ukończyła architekturę na Politechnice Gdańskiej. Zajmuje się ilustrowaniem książek dla dzieci, oprawa  graficzną podręczników i tworzeniem programów multimedialnych. Współpracuje z wieloma wydawnictwami, czasopismami „Miś” i „Świerszczyk”. Otrzymała nominacje do nagrody Polskiej Sekcji IBBY za ilustracje do książek: Kuba i Buba Grzegorza Kasdepke oraz Królewna Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.


Anna Bojara

Anna BojaraAnna Bojara (ur. 1981) – polska aktorka filmowa, teatralna i dubbingowa. Absolwentka Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Występuje w filmach fabularnych (Superprodukcja), serialach TV (M jak miłość), a także w teatrach (Teatr Dramatyczny w Płocku, Teatr na Woli w Warszawie. Współpracuje z zespołami muzycznymi jako instrumentalistka (gra na pile).

 

 


 Zbigniew Żak

Zbigniew ŻakZbigniew Żak – polski kompozytor, multiinstrumentalista, autor tekstów.  Ceniony gitarzysta (gitara elektryczna, akustyczna, dwunastostrunowa, slide),  współpracuje z najwybitniejszymi wykonawcami krajowej muzyki  jazzowej, rockowej, folkowej. Gra też na saksofonie, keyboardzie, ksylofonie, harmonijce ustnej, banjo, mandolinie, flecie, perkusji, wiolonczeli. Zbiera instrumenty ludowe z różnych stron świata, uczy się na nich grać.  Wydał kilka płyt autorskich (m.in. Summer secret  i Flamenco), na których wykonuje  prawie wszystkie partie instrumentalne i wokalne. Jako kompozytor  tworzy muzykę ambient  i  fusion.
 
  

 
ISBN AUDIOBOOK: 978-83-63334-69-7
ISBN E-BOOK: 978-83-7904-093-3
Autor: Hanna Milewska
Wydawnictwo audiobook: Kartalia
Wydawnictwo e-book:
Festina Lente
Rok wydania audiobook:
2012
Rok wydania e-book:
2012


Wprowadź kod:


Wprowadź kod:

Dofinansowano ze środków Programu Dziedzictwo Cyfrowe

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]