iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się

Kwiatki dla czarownicy

Autor: Beata Biały
Ilość stron
:
44
Oprawa:
twarda
Format:
210x230mm
Wydanie:
1
Rok wydania:
2008

ISBN:
978-83-60878-16-8
Wydawnictwo: Cartalia Press

Cena: 25.00 PLN
W baśni Beaty Biały Kwiatki dla czarownicy ma zastosowanie ewangeliczna zasada „zło dobrem zwyciężaj”. Złośliwą czarownicę, mieszkającą na szklanej górze, można pokonać tylko Bronia, której czarownica nie zna i nie używa – cierpliwością i życzliwością. Beata Biały pisze potoczystym wierszem, pięknym stylem. Dzięki słowniczkowi starsze dzieci same znajdą znaczenia takich słów jak „rajca” czy „kędy”. Młodszym dzieciom chętnie przeczytają książkę rodzice lub dziadkowie.

Książka Beaty Biały, wyróżniona w Konkursie Literackim Bajki Dzieci Europy pod patronatem Centrum Zdrowia Dziecka.Projekt graficzny i ilustracje wykonała Ewa Olejnik.

Ewa Olejnik

Ewa OlejnikEwa Olejnik (ur. 1965) - absolwentka Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współpracuje z wydawnictwami literackimi i edukacyjnymi. Jest laureatką m.in. nagrody za ilustracje do książki Wierszyki wyssane z palca Beaty Biały w konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek „Najpiękniejsza Książka Roku 2004” oraz wyróżnienia – za tę samą pozycję – w konkursie IBBY „Książka Roku 2004”.


Beata Biały


Beata BiałyBeata Biały – absolwentka romanistyki na Uniwersytecie Warszawskim; pisarka, tłumaczka. Opublikowała m.in. książki dla dzieci: Wierszyki wyssane z palca (nagroda w konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek „Najpiękniejsza Książka Roku 2005” w kategorii Książka Dziecięca), książka kucharska dla dzieci Twarożek Białej Damy i inne dania prosto z bajki, Kropelka oraz Kwiatki dla czarownicy (z ilustracjami siostry autorki, Ewy Olejnik).Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]