24 maja 2024

iCzytam

O książkach i nie tylko !

Poszukiwanie sukienki na imprezę – wskazówki dla fashionistek

Wybór odpowiedniej sukienki na imprezę jest trudnym zadaniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę dostępnych na rynku fasonów, projektów, kolorów, dodatków. Tradycyjnie sukienki imprezowe były dostępne tylko w galeriach handlowych i sklepach odzieżowych, teraz są dostępne online z całego świata, z miejscami takimi jak modny Butik LaLaLa na czele. Jak więc ułatwić sobie ten wybór i znaleźć wśród tych wszystkich możliwości, kreację, w której naprawdę będziesz zachwycać?

Jakie czynniki są najważniejsze podczas wyboru sukienki imprezowej?

Pierwszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest formalność okazji. Następnie odcień skóry i kształt ciała wpłyną na określenie najlepszych dla Ciebie kolorów i fasonów sukienki imprezowej. Wreszcie, wszechstronność i koszt, a także możliwości stylizowania sukienki wymagają dokładnego rozważenia. Biorąc pod uwagę tych kilka punktów, naprawdę nie powinnaś mieć problemu ze znalezieniem idealnej sukienki imprezowe online. Idealnej, czyli idealnie leżącej, w rekordowym czasie i w doskonałej cenie!

Jak dobrać imprezową sukienkę do okazji?

Formalność okazji to pierwsza rzecz, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze sukienki właściwie, jeśli chodzi o dowolną imprezę. Podczas gdy męskie przepisy dotyczące ubioru są dość sztywne i nie ma w nic skomplikowanego – kobiety zazwyczaj mają nieco większą elastyczność przy wyborze sukienki, co jest fajne, ale też może właśnie komplikować cały wybór.

Istnieje jednak kilka podstawowych zasad, które określają formalność stroju imprezowego – wśród nich należy przede wszystkim wymienić takie jak:

  • długość,
  • kolor,
  • materiał.

To właśnie podstawowe czynniki decydujące o tym, jak bardzo formalna powinna być imprezowa sukienka. Ogólnie rzecz biorąc, najbardziej formalne imprezy wymagają wieczorowych sukni sięgających do podłogi – to ten look rodem z Hollywood, jeśli wybierasz się na taką imprezę, nic tylko pozazdrościć! Sukienki do kolan są odpowiednie na najbardziej swobodne przyjęcia. Koktajle wypadają gdzieś pośrodku i dyktują stroje półformalne. Jeśli chodzi o imprezę na mieście – możesz sobie pozwolić nawet na najbardziej seksowną i wyzywającą mini, nic nie stoi na przeszkodzie. Po prostu ważne byś Ty czuła się w tym pięknie i komfortowo.

Co z pozostałymi czynnikami doboru sukienki imprezowej?

Jeśli chodzi o kolor – to ciemne i jednolite kolory są zwykle strojami wieczorowymi, a jaskrawe kolory, czy wymyślne printy są często bardziej swobodne. Neutralne kolory, takie jak brąz i szary, są wszechstronne i nadają się do wielu różnych wydarzeń. Oczywiście najbardziej uniwersalną sukienką ze wszystkich jest mała czarna, która jest wystarczająco formalna na większość imprez i nadal jest elegancka.

To nie wszystko! Mimo, że mowa o imprezie – prawdziwa fashionistka nie pozostawia przypadkowi wybór materiału sukienki. Tkaniny takie jak bawełna (zwłaszcza dżins) są bardzo swobodne i nie nadają się na przyjęcia koktajlowe lub inne imprezy półformalne, ale jak najbardziej możesz po nie sięgnąć, jeśli wybierasz się na prywatkę. Na drugim końcu spektrum są suknie wieczorowe – często wykonane z jedwabiu, satyny lub błyszczących tkanin syntetycznych, wyglądają po prostu obłędnie. Wysoka jakość materiału i robiąca wrażenie faktura są widoczne gołym okiem i są tego warte, dlatego śmiało wydaj na nie trochę więcej, jeśli przyjęcie jest formalne.