19 kwietnia 2024

iCzytam

O książkach i nie tylko !

Nocny relaks

2 min read

Piżama czy nocna koszula, to istotny element garderoby, albowiem spędzamy w nim nawet jedną trzecią całego czasu. Bielizna nocna, jak każdy inny rodzaj ubrania, podlega sezonowym trendom i modom. Przede wszystkich jednak musi być wygodna w ten sposób, aby dobrze się w niej czuć.

Odpoczynek i relaks

Trzeba przyznać, że każdy odpoczywa na swój własny sposób. Dla tych, którzy uwielbiają spędzać wolny czas na słodkim nicnierobieniu w zaciszu własnego domu, są dwie propozycje. Jedną jest sportowy lub typowo domowy strój a drugą stylowa piżama wraz z takim samym szlafrokiem, koniecznym w razie przybycia niespodziewanych gości, lub dostawcy pizzy. Pełny relaks to również rodzaj tkaniny z której bielizna nocna jest uszyta. Generalną zasadą jest unikanie włókien sztucznych. Im ich mniej przy skórze tym lepiej. Grubość i faktura tkaniny zależy od pory roku. Na lato może to być cienka bawełna lub jedwab a na chłodniejsze pory roku bawełniany plusz lub welur.

Aktualne trendy w modzie

Na rynku znaleźć można gównie dwuczęściowe piżamy z najróżniejszymi długościami rękawów i nogawek. Czasem komplet uzupełnia dodatkowa bluza. Wszelkie zestawy nie muszą być nudne. Jeżeli ktoś nie lubi umundurowania, może nosić jednocześnie części od kilku kompletów piżam. Dla wyjątkowych zmarzluchów są gustowne kombinezony, ale i tutaj są wersje bardziej zabudowane i te seksowne – na ramiączkach i z krótkimi nogawkami u spodni. Bielizna nocna damska to również najróżniejsze koszule nocne. Od frywolnych bawełnianych z zabawnymi napisami, do długich, satynowych lub jedwabnych w stylu hollywoodzkich gwiazd.