24 maja 2024

iCzytam

O książkach i nie tylko !

Postaw na bagażnik rowerowy na klapę!

2 min read

Bardzo, ale to bardzo ciekawą alternatywą dla dachowych bagażników jest bagażnik rowerowy montowany na klapie bagażnika. Na pewno wdzieliśmy niejednokrotnie w ten sposób przewożone rowery.

Aby się przekonać do tego rozwiązania warto zapoznać się z plusem takiego przewożenia rowerów. Bagażnik rowerowy na klapę wyróżnia się tym, że eliminuje problemy, które są generowane przez dachowe uchwyty. Co prawda bardzo często także wystają poza sam obrys samochodu, ale raczej w stopniu niewielkim, a więc opory powietrza się nie zwiększają jakoś specjalnie drastycznie. Klapa bagażnika znajduje się bezpośrednio na wysokości kierowcy, a więc montaż oraz demontaż rowerów jest także wygodniejszy. W takim przypadku postępować należy dokładnie według instrukcji producenta, aby nie porysować w żadnym wypadku karoserii.

Aby być uczciwym należy także wspomnieć o minusach bagażników na klapę. Bagażnik rowerowy na klapę nie powinien pogorszyć na komfortu jazdy. Problemy pewnego rodzaju mogą się pojawić na przykład podczas parkowania. Ponieważ rowery się znajdują na klapie tylnej, bardzo często ograniczają widoczność przez szybę tylną.

W bardzo wielu samochodach może także zostać mocno ograniczony dostęp do bagażnika, dlatego też o rzeczach najpotrzebniejszych musimy pomyśleć przed podróżą i trzymać je w kabinie samochodu. Warto wybrać bagażnik o wysokiej jakości. Dzięki temu uda się nam cieszyć przez długi, długi okres ze swojego bagażnika i na pewno nie uznamy, że pieniądze te będą wyrzucone w błoto. Co jak co, ale wybierając sprawdzonego producenta to nie wchodzi nawet w grę.