20 lipca 2024

iCzytam

O książkach i nie tylko !

Wyspa w kuchni – tak czy nie?

2 min read
Sidekix Media/unsplash.com

Wyspa może być centralnym punktem kuchni i jest jednym z najbardziej oczywistych sposobów na dodanie dodatkowego miejsca do kuchni. Wiele kuchni jest wyposażonych w wyspę.

Wyspa to świetny sposób na dodanie dodatkowej przestrzeni i funkcjonalności do Twojej kuchni. Wiele osób decyduje się na dodanie wyspy w centrum kuchni, często oddzielając miejsce pracy kucharza od bardziej społecznych obszarów domu. Może to ułatwić organizowanie przyjęć obiadowych i innych spotkań, zwłaszcza jeśli kuchnia jest mniejszym obszarem, w którym trudno jest prowadzić różne działania jednocześnie.

Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli masz wyspę, która jest połączona z salonem. Jeśli organizujesz przyjęcie obiadowe, które obejmuje gości, którzy nie przebywają z tobą, oznacza to, że mogą spędzać czas i rozmawiać z tobą, podczas gdy ty kończysz gotowanie w kuchni, bez poczucia, że się unosisz lub jesteś zbytnio w swojej przestrzeni – a także ułatwia im odwiedzanie się nawzajem bez wchodzenia ci w drogę.

Jest to również prawdą, jeśli wybierzesz wyspę, która znajduje się obok stołu jadalnego lub blatu do siedzenia, ponieważ daje to ludziom kolejny obszar, w którym mogą się zgromadzić. Na przykład, jeśli masz stół ustawiony z gorącym jedzeniem na kolację, ludzie mogą spędzać tam czas i jeść z mniejszą presją, kiedy powinni usiąść i zacząć jeść.

Zainspiruj się również na: https://dompodkontrola.pl/ 

Zdj. główne: Sidekix Media/unsplash.com