24 maja 2024

iCzytam

O książkach i nie tylko !

Komfortowy sen

2 min read

Aby podnieść swój komfort senny warto kupić porządny, ergonomiczny materac. To właśnie on dba o prawidłowe ułożenie ciała podczas nocnego wypoczynku. Materac będzie służył przez wiele lat, dlatego tak ważnym jest, aby był on jak najlepiej dopasowany do własnych wymagań. Choć do niedawna wybór oscylował jedynie wokół samej twardości mat, to obecnie jest on znacznie większy.

W ofercie sklepu Common są zarówno materace piankowe i sprężynowe, ale także modele hybrydowe, którego dobrym reprezentantem jest materac sprężynowo-kokosowy.

Przed zakupem wybranego materaca, warto jednak upewnić się, że wymiana starego jest rzeczywiście potrzebna. Materac wierzchni może uratować nieco wysłużony, zbyt twardy lub miękki materac bazowy. Wystarczy wybrać odpowiedni rozmiar takiej maty oraz materiał z jakiego jest zrobiona. Najpopularniejszy jest kokosowy materac nawierzchniowy 160×200, który świetnie utwardza powierzchnię, a także ją wyrównuje.

Jeśli jednak zachodzi potrzeba zakupu nowego materaca, warto sprawdzić w Common materace piankowe. 140×200, 160×200, a może jeszcze inny popularny rozmiar? Niezależnie od tego, warto bardziej skupić się na twardości. Zbyt miękka powierzchnia do spania może prowadzić do bólów kręgosłupa, a także zaburzać sen poprzez uczucie zapadania się. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest twardy materac piankowy, który dopasowuje się do sylwetki i ciężaru ciała oraz je odpowiednio podtrzymuje. Ponadto pianka ma ogranicza rozwój bakterii i alergenów.

Podobnymi zaletami cechuje się kokosowy materac 160×200. Kokos, a właściwie jego włókna ograniczają rozwój drobnoustrojów, a dodatkowo świetnie pochłaniają wilgoć i zapewniają optymalną cyrkulację powietrza. Ciekawym rozwiązaniem jest również materac wysokoelastyczny 160×200, który w swojej budowie zawiera głównie piankę HR, a także włókna kokosowe, łuskę gryczaną lub mleczko lateksowe. Pianka wysokoelastyczna jest odporna na odkształcenia, dzięki czemu zakupiony materac będzie służył przez wiele lat odpowiednio podpierając ciało. W podobnej cenie można także nabyć dobry jakościowo materac sprężynowy 160×200.

Innym rodzajem materacy jakie oferuje Common są modele wielostrefowe. Twardość takiej maty jest różna i zależy od odcinka ciała, jaką ma podpierać materac. 7 stref to najbardziej funkcjonalna opcja, gdyż posiada najwięcej zróżnicowanych fragmentów ze wszystkich dostępnych na rynku materacy. 7-strefowy materac dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała zachowując jej naturalne ukształtowanie.