20 lipca 2024

iCzytam

O książkach i nie tylko !

Książka jako prezent ponadczasowy.

2 min read

Mimo upływu lat i rozwoju nowych technologii książki wciąż zajmują czołowe miejsce w rankingach najpopularniejszych prezentów. Ze względu na dużą różnorodność i wybór spośród setek różnych tytułów dla każdego obdarowywanego można dopasować treść, która go interesuje. Można zdecydować się na literackie nowości, bestsellery, popularną od lat klasykę czy wydawnictwa niszowe. Wyczucie przy wyborze odpowiedniej książki to klucz do sukcesu i zadowolenie drugiej osoby.

Czy na pewno jest to prezent dla każdego?

Odpowiedź brzmi tak! Każda osoba ma pasję lub interesuje się z mniejszym lub większym stopniu określonym tematem. Jeśli chcemy sprezentować książkę osobie, która na codzień nie czyta za dużo to należy właśnie odpowiedzieć sobie na pytanie czym dana osób się interesuje. Na rynku jest bardzo dużo książek o tematyce podróżniczej, kulinarnej, muzycznej czy sportowej. Nie zawsze musi to być powieść, która ma setki stron, ponieważ mało prawdopodobne jest, aby osoba nieczytająca nie mogła się od niej oderwać od pierwszego dnia. Najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze, często dużą radość można sprawić wręczając biografię ulubionego sportowca lub muzyka, poradnik dotyczący hobby czy książkę w formie albumu.

Argumenty “za”.

Jest to prezent o stosunkowo dużej dostępności. W każdym większym mieście znajduje się księgarnia w której można zakupić książki na wiele tematów. Jeśli nie poszukujemy konkretnego tytułu, to z pomocą obsługi bez większego problemu można wybrać coś ciekawego. Dla bardziej wymagających pozostaje internet, gdzie wybór jest ogromny. Wbrew pozorom książki nie należą do drogich prezentów. Rozpiętość cenowa oczywiście jest dosyć spora ale z pewnością nie trzeba wydawać dużej kwoty, aby nabyć wartościową i uznaną na rynku pozycję. Dodatkowym atutem jest trwałość, nierzadko książki na półkach stoją przez bardzo długie lata i za każdym razem przypominają o osobie, która ją podarowała. Wreszcie należy wspomnieć, że książki w łatwy sposób można spakować i będą estetycznie wyglądały jako prezent.