12 czerwca 2024

iCzytam

O książkach i nie tylko !

PROGRAMY DO RENDEROWANIA – ARCHITEKTURA

2 min read

O tym jak ważny jest odpowiedni program w codziennej pracy architekta nie trzeba już nikogo przekonywać. Powodzenie projektów ogromnej mierze uzależnione jest od tego, z jakich narzędzi korzysta wykonawca. W dalszym ciągu mniej docenianą opcją jest możliwość renderowania plików w wysokiej rozdzielczości i w krótkim czasie. Możliwość sprawnej i szybkiej edycji plików jest elementem, na który powinien zwrócić uwagę każdy architekt, który zastanawia się nad zakupem odpowiedniego sprzętu. Warto jednak pamiętać też, aby oprogramowanie na jakie się zdecydujemy było także wyposażone w mocny silnik renderujący, bądź dawało nam możliwość zakupienia takiego rozwiązania w stosunkowo niskiej cenie.

Program do renderingu 3D nie może oczywiście stanowić rozwiązania jedynie do renderowania plików. Przy zakupie odpowiednego narzędzia należy zwrócić uwagę na szereg kwestii jak chociażby to, czy obsługiwane będą wszystkie rozszerzenia, z jakich do tej pory korzystaliśmy, a także czy inne osoby, które mają swój wkład w projekt będą w stanie w pełni wykorzystać potencjał wybranego przez nas programu. Standardowy proces tworzenia projektu rozpoczynamy od importu plików, następnie przechodzimy do ich edycji, a na samym końcu następuje rendering. Każdy z poszczególnych etapów ma ogromne znaczenie dla ostatecznego kształtu projektu.

Program Eyecad VR jest wzmocniony technologią, która daje możliwość śledzenia promieni świetlnych, które trafiają do oka kamery. W przypadku graczy promienie świetlne będą miały swoje odzwierciedlenie na ekranie komputera. Specjalnie dostosowany algorytm bada przepływ promieni słonecznych, a w dalszym kroku pozwala na wprowadzanie specjalnych udoskonaleń, popartych tego typu pomiarami. Do niewątpliwych zalet tego oprogramowania należy możliwość wprowadzania wszystkich zmian w czasie rzeczywistym, a także fakt, że materiały wyposażone są w realne cechy fizyczne, dzięki czemu cały proces realizacji przebiega w warunkach bardzo realistycznych.