20 lipca 2024

iCzytam

O książkach i nie tylko !

PARAMETRYCZNY CAD 3D

2 min read

Dobry i w pełni profesjonalny program do tworzenia parametrycznych projektów 3D kojarzył się do tej pory przede wszystkim z AUTOCADEM. Pomimo tego, że na rynku pojawiało się coraz więcej rozwiązań, które spokojnie mogłyby stanowić jego alternatywę, bardzo długo projektanci nie korzystali z możliwości. Przyzwyczajenie do funkcji programu przez jego wieloletnich użytkowników nie było niczym nadzwyczajnym. Jednak w miarę jak działania związane z prowadzeniem realizacji i tworzeniem projektów przestawały być zarezerwowane jedynie dla wysoce wyspecjalizowanych ekspertów tych dziedzin, a stawały się zawodami coraz chętniej wybieranymi przez osoby, które wcześniej w swojej ścieżce zawodowej związane były z zupełnie innymi profesjami, nowe programy coraz bardziej zyskiwały na popularności.

IRONCAD 3D to oprogramowanie, które pozwala na tworzenie w pełni profesjonalnych projektów, pozostające przy tym niezwykle intuicyjne i łatwe w obsłudze. Podstawową funkcją oprogramowania, która znacznie wpływa na jego atrakcyjność jest możliwość edycji i współdzielenia nawet najbardziej zaawansowanych projektów przez wszystkich uczestników realizacji w jednym czasie. Taki zabieg pozwala na prowadzenie realizacji od początku do końca znaczni szybciej niż odbywało się to do tej pory.

Niezwykle przydatnym narzędziem jest również IRONCAD COMPOSE czyli internetowa przeglądarka 3D, która spełnia funkcję komunikatorów pomiędzy uczestnikami projektu. Co ciekawe prace i materiały mogą być swobodnie przesyłane pomiędzy pracownikami i uczestnikami projektu, a także inwestorami i klientami niezależnie od tego, jaką wersję oprogramowania ci posiadają. Poza funkcją komunikacyjną IRONCAD COMPOSE to doskonałe narzędzie służące do wykonywania różnego rodzaju pomiarów i złożeń, które gwarantują powodzenie projektu od jego technicznej i merytorycznej strony.