12 czerwca 2024

iCzytam

O książkach i nie tylko !

Usługi lektorskie na najwyższym poziomie – co powinno je wyróżniać?

2 min read

Dobór dobrego lektora jaki zatrzyma widza podczas emitowania reklamy, przyciągnie słuchaczy audiobooka, lub będzie miał jednakowo odpowiedni poziom aktorski, co dubbingowany oryginał filmowy to klucz do sukcesu. Dobierając właściwy głos spotkamy się jedynie z jedną przeszkodą – zalewającą nas falą chętnych zgłaszających się na castingi oraz pokazujących możliwości wokalne w bankach głosów lektorskich, jakie proponują profesjonalne usługi lektorskie. Należałoby zatem skoncentrować się na indywidualności natomiast nie, mówiąc brzydko, na masowym artykule. Tak aby dobrany głos lektora wyróżnił się oraz zelektryzował słuchaczy oraz klientów.

Czym jest bank głosów?

Bankami głosów określa się serwisy internetowe, jakich zamiarem jest połączenie w jednym miejscu różnorodnych nagrań głosowych lektorów wykonywających zlecenia na nagrania lektorskie. Pozwolą one na proste znalezienie najodpowiedniejszego lektora do wykonania konkretnego projektu. Niegdyś banki głosów były dostępne stacjonarnie – w studiach nagraniowych. Obecnie można korzystać z nich online, co zdecydowanie uprościło mechanizm szukania dobrych lektorów. Z takich serwisów internetowych korzysta wielu klientów.

Dobór głosu lektorskiego – też poprzez internet

W związku z tymże, iż teraz usługi lektorskie cieszą się dużą popularnością, to odnalezienie dobrego lektora jest rzeczywiście niezwykle proste. To wszystko za sprawą funkcjonujących w internecie studiów nagraniowych, jakie umożliwiają też banki głosów lektorskich. Banki lektorskie lub banki lektorów to określone bazy, w jakich znajdują się próbki nagrań głosów lektorów. Obecnie są one też dostępne za pośrednictwem internetu – bez żadnych opłat.

Jak zamówić nagranie z banku głosów?

Zamówienie nagrania za pośrednictwem banków głosów lektorskich jest teraz niezwykle łatwe. Najszybciej można zrobić do wówczas, kiedy wybierze się internetowy bank głosów, jaki zapewnia złożenie zamówienia na nagranie online. Wówczas pierwszym etapem jest dobranie odpowiedniego lektora. Następnie należy skontaktować się z bankiem – można zrobić to też za pomocą widocznych na stronach formularzy. W zamówieniu należy przekazać precyzyjne dane dotyczące nagrania, w tymże jego treść i własne uwagi.